В селищі проживає категорія мешканців, які вважають за потрібне за кожної нагоди піднімати питання “правильної” назви нашого населеного пункту. Найцікавіше, що ініціаторами цих “холіварів” є виключно адепти неіснуючої сьогодні юридично назви “Рудно”. І, здавалось би, яка різниця? Хтось вірить в Санта-Клауса, хтось – в пласку Землю, хтось – в рептилоїдів, кожен має право на власну точку зору. Кожен має право вірити, що живе у Рудно. Незрозуміло лише, для чого агресивно звинувачувати у “москальськості”, неграмотності і т.д. людей, що бажають вживати юридичну назву селища, тобто “Рудне”?

“Мешканці РуднО” апелюють до історичних згадок, до старих документів. Але, шановні поціновувачі історії, чому ви зупиняєтесь на назві населеного пункту? Чому б вам не вимагати зміни назви нашої держави на “ЗУНР” або “Київська Русь”? Не стримуйте себе, наснаги вам у вашій нелегкій, але практично нікому не потрібній боротьбі. Але боріться цивілізовано – пишіть запити, організовуйте референдуми, тощо. Для чого свою помилкову точку зору нав’язувати всім навколо, причому в агресивній формі? Що це за шовінізм містечкового масштабу?

“Понаїхали”? Має бути соромно за вживання офіційної юридичної назви селища? “Ворожі агенти”? Схоже, боронити потрібно не “своє рідне”, а здоровий глузд від психічно слабих.


Залишимо історію історикам. Що маємо сьогодні? Сьогодні усюди в сучасних офіційних документах: прописці, держреєстрі, кадастровій карті, обліковій картці ВРУ є єдина назва “Рудне”. На веб-ресурсах аналогічно – Wikipedia, прогноз погоди, карти, маршрути. Єдине “офіційне” використання форми “Рудно” є на дорожньому знаку при в’їзді в селище, такий собі останній оплот архаїчної назви селища. Дивно, що цей знак ще не став культовою спорудою і об’єктом паломництва “старовірів”.

“Хто не знає свого минулоготой не вартий свого майбутнього», – писав видатний поет М. Т. Рильський”. Варто доповнити, “Хто живе виключно минулим, той не має теперішнього і не матиме майбутнього”. Звісно, варто пам’ятати історію, шанувати традиції, популяризувати культуру.  Але хіба варто сіяти ненависть і розбрат між односельчанами через своє хворобливу уяву? Можна іменувати об’єкти на власний розсуд, називати Львів Лємбєргом, Привокзальний Привозом, Епіцентр Епіком, а наше селище Рудно чи Рудно-сіті. Можна не погоджуватись з теперішньою назвою селища, але марити, що неіснуюча назва “Рудно” є офіційною, може або хвора людина або, справді, ворожий агент, метою якого є розсварити мешканців. І сказати такі особі нічого.

А ви, шановні тверезомислячі прихильники тієї чи іншої версії назви нашого селища, не піддавайтесь на наживку неадекватних провокаторів, розвивайте критичне мислення і керуйтесь здоровим глуздом.